Reference od našich studentů a klientů

Firemní klienti

Reference našich studentů

"Ráda se vracím do kurzů Deliberia. Vyučující Luis trpělivě a ochotně vysvětluje gramatiku na praktických příkladech, které procvičujeme ve cvičeních, jež sám vytváří na základě aktuálních témat. Konverzace probíhá přirozeně a zábavnou formou. Doporučuji jeho kurzy též pokročilým, kteří hledají možnost, jak se dále rozvíjet a tu v této jazykové škole rozhodně naleznou".
Pavla P.

...

"Hledala jsem kurzy, na kterých bych si mohla udržovat a zlepšovat svou úroveň španělštiny. Po zkušenostech z předchozích jazykových kurzů příp. studií jsem měla poměrně jasnou představu, jak by měla hodina vypadat, a přesně to mi splňují hodiny v Deliberii. Velmi oceňuji přípravu zajímavých témat, prokládané videi ze skutečných situací, a se zaměřením na nějakou gramatiku. Hodiny jsou zábavné, čas na nich utíká svižně, a nemají žádná hluchá místa. A proto můžu jazykové kurzy jedině doporučit."
Zuzana Š.

...

"Po dlouhém hledání jsem konečně nalezla kvalitní jazykovou školu. Hodiny jsou vždy perfektně připravené, uvolněné a člověk se nebojí dělat chyby. Individuální kurzy jsou intenzivní, a i přes počáteční obavu z online formy kurzu se ukázalo, že je minimálně stejně efektivní jako ty prezenční. Luis mě po přibližně půl roce naučil více než tři roky studia španělštiny na střední škole a to přeci jen o něčem vypovídá 🙂 Jazykovou školu Deliberia tedy jednoznačně doporučuji!"
Eliška B.

...

"Pokud se opravdu chcete naučit španělsky, jednoznačně doporučuji jazykovou školu Deliberia! Kurzů španělštiny se nabízí mnoho, ale teprve zde jsem nalezla požadovanou kvalitu výuky. V Deliberii se setkáte pouze s rodilými mluvčími, vzdělanými profesionály, kteří vědí jak vědomosti předávat. Výuka se tak stává nesmírně efektivní a pokroky budete vnímat témeř okamžitě. Prostředí je zde více než přátelské a lekce španělštiny se tak pro vás stanou oblíbenou aktivitou"
Jana Brabcová

...

"Netušila jsem, že se španělština dá učit tak dobře on-line. On-line hodiny s Luisem mi maximálně vyhovují. K našemu mluvení současně píše poznámky do samostatného listu, do kterého interaktivně vstupuji. Všechno co by psal na tabuli - poznámky k výslovnosti, slovíčka, synonyma, etc, což považuji za velké plus. Vždycky je dobře připravený a má skvělý smysl pro humor. Každopádně jeho hodiny značně posunuly laťku on-line výuky jazyků hodně vysoko. Luisi, díky!"
Andrea Benešová

...

"Mohla jsem si vyzkoušet kurzy s Lourdes i Luisem a musím říct, že oba dva jsou naprosto skvělí učitelé.Konečně jsem našla jazykovou školu, kam chodím moc ráda, cítím pokroky a chci každý půl rok navazovat na další kurz"
Veronika Hrubešová

...

"Na škole se mi líbilo, že výuka probíhala interaktivně a s co největším zapojením studentů. Již od začátku jsme se snažili popisovat, co jsme dělali, i když jsme nevěděli všechna slovíčka a časy. V malé skupině si člověk taky nepřipadá jako ve škole, ale spíš jak s kamarády venku, když si chce povídat. Oceňuji zasazení španělštiny do kontextu různých akcentů a možných jiných výslovností"
Šárka Vondráková

...

"3 největší pozitiva: 1. přátelská atmosféra, 2. malý kolektiv (=intenzivní výuka, individuální přístup), 3. profesionální lektor"
Vendula Haltufová

...

"Luise jako učitele mi v roce 2013 doporučila předchozí česká lektorka španělštiny. Můj počáteční ostych z jazykové výuky s rodilým mluvčím rychle pominul zejména díky Luisově otevřenému a přátelskému přístupu. Konečně jsem začala ve španělštině komunikovat, po každém našem setkání jsem cítila pokrok, což mě velmi motivovalo, abych i já sama proaktivně přispěla ke zlepšení své jazykové úrovně. Velmi jsem ocenila pečlivost, jakou Luis věnoval přípravě každé lekce; jeho výuka nepostrádala pestrost a naše hodiny probíhaly zábavnou a nenucenou formou. Luis mi nejen pomohl zlepšit úroveň mojí španělštiny, ale zároveň mi umožnil blíže poznat Španělsko a Hispanoameriku a seznámit se s jejich historií, kulturou a zvyky. Mohu upřímně prohlásit, že Luis je nejlepší lektor, s jakým jsem doposud spolupracovala, a jako učitele ho mohu jenom vřele doporučit, a to jak pro jeho odborné schopnosti a vysokou profesionalitu, tak pro jeho osobní a empatický přístup"
Jana Kuchařová

...

"Individuální přístup, přátelské prostředí, na hodinu jsem se vždy těšila, lektorka byla vtipná, kurzy jsem opakovaně doporučila svým známým“
Marie Bendová

...

"Španělština je mým koníčkem, proto jsem se po delší pauze rozhodla ji znovu oprášit a domluvila se s Luisem na soukromých hodinách. První hodiny mi daly dost zabrat, chyběla mi slovní zásoba, v gramatice jsem plavala. Po půl roce se dostavilo příjemné zjištění. Mluvení najednou přestal být problém a v gramatice jsem si byla také jistější. V hodinách s Luisem stále pokračuji, Luis je zábavný, přátelský, hodiny má připravené a když zjistí, že nezvládám nějaký gramatický okruh, vždy mi jej vysvětlí. Kontakt s jazykem se snažím udržovat i čtením španělských knížek, které lze u Luise zakoupit. S výběrem té správné ochotně a dobře poradí. Vyprávěla jsem o Luisovi svým třem kamarádkám, a co myslíte, že následovalo?..... Všechny se přihlásily do kurzu"
Zuzana Š.

...

"Příjemná atmosféra, hodiny mají spád a jsou většinou zajímavé. Do školy se těším a baví mě to. Možná bych potřebovala víc domácích úkolů, abych byla motivovaná na práci doma"
Renata Dupalová

...

"Jako pro tlumočníka a překladatele na volné noze je pro mě klíčové nabízet co nejširší portfólium cizích jazyků. Ke svým dvěma pracovním jazykům (angličtině a němčině) si chci přidat též španělštinu. Kurzy v Deliberii mi významně pomohly se tomuto cíli přiblížit. Loni jsem se zde úspěšně připravila na certifikát DELE B2 a letos pokračuji s úrovní C1. Náplň kurzů je velmi pestrá a dynamická, s důrazem na konverzaci. Lektoři jsou nadmíru zkušení a vychází vstříc konkrétním potřebám každého jednotlivého studenta (je to i díky omezenému počtu studentů v jednom kurzu). Osobně mi hodně pomáhá doporučení vhodné četby v originále – vždy jsem dostala naprosto perfektní tipy odpovídající mé úrovni"
Mgr. Jana Bímová

...

"Milí lektoři a přátelská atmosféra; -ideální kombinace konverzace, teorie a cvičení; -ochota zodpovědět otázky a vysvětlit nejasnosti. Jsem naprosto spokojen a vřele doporučuji"
Jan Vondráček

...

"Studium španělštiny s Deliberií mohu jedině doporučit! Skvělí lektoři, malé skupinky s individuálním přístupem a rodinnou atmosférou. Díky lekcím v Deliberii se moje úroveň španělštiny neuvěřitelně zlepšila ve velmi krátkém čase a předevšim jsem se přestal bát mluvit španělsky na veřejnosti. Děkuji!"
Tomaš Kubata

...

"Deliberia je vysoko profesionálna škola pre výuku španielskeho jazyka. Lektor Luis je veľmi trpezlivý a efektívny. Hodiny sú interaktívne a zábavné. Stačilo pár mesiacov výuky a bola som schopná dohovoriť sa v Španielsku a relatívne plynulo komunikovať. Určite odporúčam. Výborná voľba ako sa rýchlo a zábavne naučiť po španielsky."
Bohdana Jelemenska

...

"As a Latin culture lover in general, and the Spanish language in particular, I have taken Spanish classes all over the world, including Slovakia, the United States and Mexico. However, taking lessons with Luis over the past 6 years has truly been my best educational experience so far. Classes with Luis are very lively, comprising of interesting conversations on any topic you can think of and even the usually 'boring' topic of grammar is made enjoyable by Luis. One particular element of the classes I like very much is Luis' willingness to help me prepare language-wise for whatever real life situations may lie ahead - whether it is surviving a solo travelling experience in Patagonia or passing the Spanish language exam as part of my PhD studies. I recommend him without reservations to anyone interested in learning Spanish and learning about Spanish culture"
Miroslava Obdrzalkova

...

"Když jsem šel na Luisovu první hodinu, znal jsem asi 200 španělských slov, asi 10 sloves v přítomném čase a ani jsem nevěděl, kdy se používá sloveso ser a kdy sloveso estar – jasná úroveň A1. Protože se mi již dříve u angličtiny osvědčila individuální výuka, chtěl jsem ji vyzkoušet i u španělštiny. Nebyl jsem si ale jist, zda bude při tak nízké úrovni znalostí vhodná. Nakonec se individuální hodiny s Luisem ukázaly jako perfektní volba. Nyní – po 12 měsících – mám úroveň B2, což výrazně předčilo má původní očekávání. Není divu, Luis neúnavně opravuje moje chyby, abych mluvil skutečně dobře. Nejsou mu lhostejné moje výsledky a každý můj větší pokrok nás těší oba. Vždy je velmi vstřícný k mým potřebám. Dá se s ním bavit prakticky o libovolném tématu a má smysl pro humor, takže hodiny plynou takřka samy. Jednoznačně mohu říci, že lekce španělštiny s Luisem je jedna z nejlepších investic, které jsem kdy udělal. Díky, Luisi! V hodinách samozřejmě pokračuji, rozumět mě baví"
Jiří V.

...

"Mam rad atmosferu, ocenuji nizky pocet studentu ve skupine“
Tomaš J.

...

"Luis´s language course is the best one I´ve ever taken. There is always a relaxed atmosphere and we have a lot of fun. Luis motivates me to learn and his teaching is very effective. He is flexible, sometimes deviating from the lecture schedule when needed and devotes a lot of time to designing the course and reviewing my homeworks. Luis is professional at all times."
Dita Smejkalová

...

"Luis je skvělý učitel a zejména pedagog. Na lekce k němu chodím více než 3 roky, hodiny jsou zábavné, hodně čerpají z každodenního života, jednoduše "španělština v praxi". Díky Luisovi jsem úspěšně složila mezinárodní zkoušku DELE II a nyní využívám španělštinu i v současném zaměstnání"
Markéta L.

...

"Ho conosciuto Luis in occasione di una fiera del libro a Praga, e sin dall'inizio è stata una persona molto gentile e cordiale. Ero interessata all'acquisto di libri in spagnolo, e Luis mi ha aiutato nello sceglierli, e mi ha presentato la sua scuola: Deliberia. Incuriosita, ho deciso di iscrivermi a uno dei suoi tanti corsi. Il migliore per me era un corso di 4 ore, un sabato al mese. Da quel momento, non ho mai più lasciato Deliberia, negli anni successivi!! Un ambiente amichevole, dove apprendere con serenità, sia la lingua che la cultura spagnola e latinoamericana. Inoltre, ho potuto acquistare libri e anche prendere in prestito dei film interessanti! Che dire....benedette fiere del libro!"
Simonetta Murtas

...

"Španělštině se věnuji jako svému koníčku již 15 let. Před několika lety mi kamarádka doporučila Luise Ochou jako výborného lektora, se kterým měla skvělé zkušenosti. Musím říci, že měla pravdu. Luis patří mezi ty nejlepší lektory, které jsem během těch 15ti let poznala. Luis je nejen rodilý mluvčí, který mluví kultivovanou španělštinou, ale zároveň umí hodiny přizpůsobit individuálním potřebám a skvěle vysvětlit gramatiku. Hodiny s ním jsou svěží, zábavné a obohacující. Vedle studiu jazyka zároveň poznávám španělskou kulturu, která ke studiu jazyka nezbytně patří. Jednoznačně Luise jako lektora doporučuji."
Naďa Borková Gallová

...

"Navštěvovala jsem v Deliberii letní "udržovací" kurz mezi úrovněmi B2/C1. Ideální program na léto - malá skupinka (5 lidí), dobře připravené hodiny, hodně různorodých aktivit (úryvky z knížek, krátkometrážní videa, písničky, opakování gramatiky). Relativně dobře jsme si sedli s celým osazenstvem kurzu, takže jsem chodila opravdu ráda, vynechala jsem jen jednou kvůli dovolené. Přístup školy ke studentům je na jedničku s hvězdičkou, jak na hodinách samotných, tak i při přihlašování do kurzů, komunikaci... Úkoly jsme mohli posílat mailem, dostali jsme je opravené. Prostředí je velmi přátelské, až rodinné. Rozhodně doporučuji!"
Veronika Rosová

...

Прозанимавшись с Луисом порядка двух семестров на регулярной основе, могу дать его курсам следующие характеристики: - эффективный курс для развития разговорных навыков и теоретической составляющей языка - гибкая система обучения, позволяющая подстроиться под учащегося как с точки зрения программы обучения, так и расписания занятий - предоставляются все необходимые материалы для обучения - сам учитель коммуникативный и разносторонне развитый человек, умеющий поддержать любую тему на достойном уровне - неформальный стиль общения, что создает дружественную атмосферу и занятие воспринимается как обычная беседа - учитель является носителем языка, что дает ученикам возможность приобретения знаний о современном разговорном языке, а не по книжкам Целью моих занятий была подготовка к вступительным экзаменам в университет. Как результат, экзамены сданы успешно.
Сергей Ремша

...

"Hodiny jsou přátelské a komunikativní 🙂 Rozhodně doporučuji."
Michaela Nejedlíková

...

"Más de un año frecuenté con Luis los cursos individuales de conversación. Solía llegar a la clase con un artículo interesante, en base del que se desarrollaba el tema de la conversación. Siempre aprendía varios dichos o locuciones de la lengua viva y actual, que difícilmente se encuentran en diccionarios o manuales. Además, las clases con él eran divertidas, una hora pasaba rápidamente. Para los cursos de conversación es importante, que el instructor tenga conocimientos amplios de varias ramas de la vida humana. Luis es así. Lamento mucho no poder seguir las clases por causa de un inconveniente temporal. Puedo recomendar las clases de Luis a cualquiera que quiera aprender a hablar bien español"
Mgr. Anna Tkáčová

...

"Výuka je hodnotná a přitom zábavná; je tam sranda! Rozhodně doporučuju!"
Bohumil Macháček

...

"Luis Ochoa mě připravoval ke zkoušce DELE Intermedio. Kurzy španělštiny byly výborné, a to zejména s ohledem na to, že Luis je rodilý mluvčí a kromě toho má řadu zkušeností jakožto pedagog, takže dokáže skvěle vysvětlit i gramatiku. Každou hodinu jsme měli konverzaci ve španělštině na různá témata, takže i slovní zásobu jsem si značně rozšířila. Luis je navíce super i jako člověk, při hodinách se rozhodně nebudete nudit. Na druhou stranu však dbá na to, aby se student něco naučil, což je parádní kombinace. Zkoušku DELE Intermedio jsme složila s výborným výsledkem. Tohoto profesora tedy mohu jen doporučit, já jsem s ním byla velmi spokojená"
JUDR. Ing. Tamara Brixiová

...

"Navštěvovala jsem letní upevňovací/konverzační kurz a byla jsem zcela spokojena. Atmosféra byla velice přátelská, počet osob v kurzu max. 5. Hodiny byly pestré co do aktivit, tak probíraných témat"
Zuzana S.

...